Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá Petrova profese - REŽIE

 

 

V letech 2002 - 2006 studoval na pražské DAMU obor činoherní režie, který ukončil absolvenským představením Euripidova "Oresta".

(viz rubrika Orestes + fotogalerie)

V roce 2005 nastudoval s divadlem Pohoda hru P. H. Camiho "Kdo se směje naposledy, ten se směje naposled aneb Víme o tom"

(Viz rubrika Kdo se směje naposledy + fotogalerie)

Jeho první samostatnou režií v Městském divadle v Mladé Boleslavi bylo španělské drama Federica Garcíi Lorcy "Dům Bernardy Alby", které mělo premiéru 16. února 2007.

(viz rubrika Dům Bernardy Alby + fotogalerie)

 

 

11. dubna 2008 měla premiéru dramatizace známého francouzského románu Guy de Maupassanta "Miláček", na které se Petr podílel jako dramaturg, a ve které v režii Pavla Kheka vytvořil titulní roli George Duroye.

(Viz fotogalerie Miláček)

29. května měla premiéru groteska Nikolaje Erdmana "Sebevrah", kterou Petr režíroval společně s Pavlem Khekem a kde je možné vidět téměř celý soubor MDMB.

(Viz fotogalerie Sebevrah)

29. ledna 2010 měla premiéru italská tragikomedie Maria Gelardiho "Zlomatka". Je to již třetí Petrova režie na scéně Městského divadla Mladá Boleslav

(Viz fotogalerie Zlomatka)

10. prosince 2010 měla premiéru hra známého amerického dramatika Thorntona Wildera "Naše městečko". Ve své čtvrté režii v Městském divadle Mladá Boleslav Petr obsadil Martina Hrubého, Evu Reiterovou, Dagmar Teichmannovou, Romana Teprta, Karolinu Frydeckou, Ivo Theimera, Petra Halíčka, Matouše Rumla, Evu Horkou, Petra Prokeše, Annu Stropnickou a další.

(Viz fotogalerie Naše městečko)

5. května 2012 se uskutečnila premiéra hry amerického dramatika Neil LaButa "Tlustý prase". Obsazení páté Petrovy režie je velmi komorní - hostující Alena Bazalová v hlavní roli Heleny, Petr Prokeš v roli Toma, Petra Nakládalová jako Jeannie a Petr Mikeska v roli Tomova kamaráda Cartera. 

(Viz fotogalerie Tlustý prase)

12. října 2012 se uskutečnila další Petrova premiéra. Komedie Oscara Wildea v dramatizaci J. Z. Nováka "Cantervillské strašidlo aneb Strašlivá sudba sira Simona". Šestá režie měla následující obsazení: Luděk Jiřík, Eva Horká, Svatava Milková j. h., Roman Teprt, Eva Reiterová, Ivo Theimer, Karolina Frydecká, Miroslav Babuský a Václav Šanda. 

Zkraje nové sezóny začal Petr zkoušet další hru, tentokrát to byla opět současná světová hra dramatika Patricka Marbera - NA DOTEK. Tato hra doslova obletěla celý svět a byla i úspěšně zfilmována. 18. října 2013 doletěla i na mladoboleslavské jeviště a čtyři hlavní a zároveň jediné role ztvárnili Svatava Milková, Václav Šanda, Petra Nakládalová a Petr Prokeš.

12. prosince 2014 měla premiéru anglická konverzační komedie Bernarda Shawa - PYGMALION. V režii Petra Mikesky se v hlavních rolích představili Carmen Mayerová j. h., Roman Teprt, Martin Hrubý a Lucie Matoušková.    (viz fotogalerie Pygmalion)

 
 

 

PortrétPoslední fotografie

Archiv

Kalendář
<< listopad / 2017 >>